Iphone Servisimiz / IPHONE SOKET DEĞİŞİMİ

IPHONE SOKET DEĞİŞİMİ


iPhone akıllı telefonunuz şarj olmuyor (almıyor), telefonu şarj aletine takmanıza rağmen şarj oluyor işareti çıkmıyor ise sorun şarj soketinden kaynaklıdır. 
Çözüm yolu ise şarj soketi değişimi yapılmasıdır. 
Bununla birlikte şarj entegresinin de kontrol edilmesi gerekir.

iPhone şarj olmuyor sebebi nedir

iPhone cihazlarının şarj olmasının sebeplerinin başında şarj aletinin ya da kablosunun bozulması gelmektedir. Bu sebeple ilk olarak farklı bir şarj aleti ve kablo ile telefonunuzun şarj olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Bununla birlikte şarj soketi içerisine elbise pamuğu veya zamanla toz parçaları girmiş olabilir. Bir kürdan yardımı ile şarj soketi dişlerine zarar vermeden şarj soketi içerisini temizleyiniz. Her iki tavsiyemizde sorununuzu çözmüyor ise sorun şarj soketinin arızalanmasından kaynaklıdır.

  1. Şarj soketi zamanla nem ve sıvı teması sonrasında oskitlenmiş olabilir
  2. Şarj aletinin fazla bastırılması sebebi ile şark soketi çatlamış ya da yerinden oynamış olabilir
  3. Alınan darbeler sonrasında şarj soketinde arızalanma meydana gelmiş olabilir
  4. Şarj entegresi ani elektrik akımı veya elektrik gitmesi/gelmesi sebebi ile yanmış olabilir
  5. Orjinal olmayan şarj aletlerinin ya da araba şarj aletinin kullanılması akım farklılığı sebebi ile şarj soketinde kısa devrelere sebebiyet vererek arızalanmasına neden olmuş olabilir.

iPhone şarj soketi değişimi hakkında aklınıza takılan tüm soruları dilerseniz teknik servisimizi arayarak dilerseniz de iletişim alanından yazarak sorabilirsiniz. Tüm sorularınız profesyonel APPLE teknisyenlerimize danışılarak müşteri temsilcilerimiz tarafından cevaplandırılacaktır.